دوستان از من سوالی رو در مورد مرورگر اینترنت اکسپلورر میپرسند که من در حد سوادم جوابشون رو میدم، خوشحال میشم کسانی که تجربیاتی دارند با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارند.

در مورد بسته شدن بدون دلیل پنجره مرورگر اینترنت اکسپلورر باید بگم که هزار و یک دلیل وجود داره! مهمترین دلیلش هم وجود اجزائ مالتی مدیا در صفحه است. مثلاً وجود فلش یا کدهای آژاکس که امروزه خیلی هم باب شده. سعی کنید فلش پلایر رو آپدیت کنید که البته گاهی با این روش هم حل نمیشه!!! راه دوم ارتقای اینترنت اکسپلورر به آخرین نسخه هستش… البته دوتا مشکه وجود داره یکی این که اکسپلورر ممکنه از بعضی آی اس پی ها دانلود نشه! که من شخصاً ندیدم تا به حال. مشکل دوم هم حجم زیاد اینترنت اکسپلورر و سرعت کم اینترنت ایرانه! البته با کمی سعی و تلاش و احتمالاً مراجعه به یک کافی نت پر سرعت میتونید حلش کنید.

تا اینجا من فرض رو بر این گذاشتم که شما یک ویروس یاب قوی و به روز دارید و کامپیوترتون عاری از ویروسه… اگه به این مو ضوع شک دارید اول به داد ویروس یاب برسید بعد هم یه نرم افزار به اسم SpyBot رو دانلود، نصب و آپدیت کنید سپس از با این نرم افزار کامپیوترتون رو نظر نرم افزارهای مشکوک بر رسی کنید ببین شاید Malware یا تروجان یا از این دست روی مرورگر نصب شده و شما نمیدونید! البته گاهی هم موتور جستجوی مرورگر رو بدون اینکه شما بدونین عوض میکنند که اینهم ممکنه علتش باشه. خلاصه این اینترنت اکسپلورر خیلی مشکلات داره، از اون مشکلات مایکروسافتی که هیچوقت تمومی ندارن!

آخرین پیشنهادم هم به شما اینه که از فایرفاکس به عنوان مرورگر دوم روی ویندوزتون استفاده کنین.
یک احتمال دیگه هم برای این مشکل وجود داره و اونهم نیاز ویندوز شما به آخرین سرویس پک و وصله های نرم افزاری… پس ویندوزتون رو به روز رسانی کنین.

لینکهای مرتبط

  1. یک ویروس یاب رایگان با نام AVG
  2. نرم افزار امنیتی SpyBot
  3. فایر فاکس
  4. اینترنت اکسپلورر ۸ بهینه برای صفحات یاهو
  5. اینترنت اکسپلورر ۸ بهینه برای سایتهای مایکروسافت

نکته: فقط یکی از نسخه های اکسپلورر را دانلود کنید.